Osobní odběr zboží je možný po telefonické domluvě.. Děkujeme

V kosmetice

Levandule má i ochranný účinek při aplikaci na kůži. Látky obsažené v levanduli ochraňují kůži před přílišným rozmnožením škodlivých mikroorganismů. Sušené květy někdy naleznete v bylinných receptech pro ošetření problematické pleti např. pro léčbu akné nebo ekzému. Levadulová silice se používá i při porodu a v těhotenství.

Nejznámější je levandulový olej, který si i Vy můžete doma vyrobit.

 

Levandulový olej:

Do uzavíratelné sklenice napěchujeme levandulové květy (nejlépe čerstvé) a zalijeme kvalitním olivovým olejem.Necháme stát v teplé místnosti i na slunečném místě. Olej necháme čtyři týdny odležet. Potom olej přecedíme přes čistý kousek plátna a co nejvíce vymačkáme květy. Hotový levandulový olej uchovávejte v tmavé láhvi nebo na temném místě.

Užití:

  • do koupele, kdy už pár kapek krásně provoní celou koupelnu a pomůže vám se příjemně uvolnit, koupel je vhodná i při nespavosti či psychických potížích.
  • při bolestech hlavy a migréně si vetřete trošku oleje krouživými pohyby do spánků a nad obočí, což vám uleví od bolesti
  • masírování namožených svalů tímto olejem také přinese kýženou úlevu
  • olej vhodný i pro potírání popálenin nebo drobných kožních poranění,díky svým hojivým účinků
  • při péči o pokožku, které dodá výživné látky - vtírejte si trochu oleje pravidelně do pokožky celého těla
  • k osvěžení vzduchu – společně s 20 kapkami levandulového oleje s 50 ml žitné a 50 ml destilované vody.

 

Na mastnou pleť:

Do dvou polévkových lžic základního oleje (kvalitní olivový, mandlový nebo slunečnicový) přidáme 6 kapek levandulového oleje - hotový olejíček jemně vmasírujeme do pokožky.

 Více zde: https://www.kuplevandule.cz/rady/v-kosmetice/