Balíky a česká pošta

17.11.2018 15:20

Ne nadarmo se říká, že čas letí jako voda a už se blíží předvánoční čas. To je období, kdy se už začínají shánět nebo minimálně přemýšlet o vánočních dárcích.

U levandule tomu není jinak. Každý rok je jiný, není odhad toho co se bude prodávat více či méně. Přemýšlela jsem napsat něco dalšího z mých podnikatelských aktivit a jedna zkušenost se přece jenom našla. V tomto týdnu jsem odvážela balíky na poštu. Myslela jsem si, že už mám vše zmáknuté a tento poštovní úřad mě nemůže překvapit. Ano opravdu skutečně překvapil. S balíky jsem vešla do České pošty, překvapivě terminál s pořadovým číslem mi ukázal pouze jednu zákaznici přede mnou. Za přepážkami dámy seděly staršího i mladšího věku. Donesla jsem balíky k přepážce a upozornila pracovnici pošty jak bych balíky chtěla poslat.  Možností je mnoho například balík do ruky, balík na poštu atd. Neuvěřitelné na celé situaci je to, že u stejné váhy balíku se cena pohybovala neúměrně jinak. Požádala jsem o vysvětlení a zároveň o ceník odesílaných balíků. Jak mi bylo sděleleno, to na České poště neobdržíte, pouze si tuto informaci máte možnost stáhnout na internetu. Co bylo překvapující, že všechny balíky se stejným obsahem měly ceny rozdílnou až jedné stokoruny. Jak to všechno dopadlo? Dva balíky jsem si odnesla domů a druhý den jsem je poslala znovu s jinou dámou a pochopitelně nižší cenou. 

Co závěrem? Když si myslíte, že víte, že všechno dopadne podle vašich představ, omyl, všechno může být jinak. Teď vím, že je nutné si všechno ohlídat. Změnila jsem dopravce a všechno je ve větším klidu i bez donášek balíků na poštu, ke které jsem chtěla být věrná jako zákazník se zákaznickou kartou.

Zpět